Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Jest tak wiele rzeczy do odkrycia...

Zagórzański Uniwersytet Trzeciego Wieku z wizytą w Gospodarstwie Pasiecznym "Sądecki Bartnik" w Stróżach

Słuchacze Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mszanie Dolnej 28 lipca br. uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej pn. "Prozdrowotne właściwości produktów pszczelich" do Gospodarstwa Pasiecznego "Sądecki Bartnik" w Stróżach.

Program wyjazdu był bardzo bogaty i pełny wskazówek jak zdrowo żyć.

Zwiedzanie zaczęliśmy od zobaczenia skansenu, który istnieje od 2000 r. a jego założycielami są Anna i Janusz Kasztelewicz.
Na terenie skansenu zwiedzaliśmy Muzeum Pszczelarstwa, gdzie zobaczyć można było wiele starych tradycyjnych narzędzi, którymi przed wiekami posługiwali się bartnicy. Na całym terenie poustawiane są barcie, kłody, kószki, starsze i nowocześniejsze, małe      i duże, drewniane i styropianowe, ule pochodzące z wielu stron Polski, ule o ludzkich twarzach, w kształcie kościołów i kapliczek, ule kolorowe.

Po prawie dwugodzinnym zwiedzaniu uczestnicy wycieczki udali się na pyszny obiad do Bartnej Chaty, której wystrój w całości związany jest z pszczelarstwem. 

Kolejnym punktem wyjazdu była prelekcja „Tysiące lotów dla łyżeczki miodu”. 
Słuchaliśmy o produktach pszczelich i ich zastosowaniu, z czego pszczoły robią miód, jak powstaje miód,jak przechować ten skarb, by nie stracił swoich cennych właściwości. Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie: miód czy cukier? Każdy ze słuchaczy Zagórzańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mógł skosztować wspaniałych miodów.

Wizytę zakończyliśmy wizytą w Bartnej Spiżarni, w której zaopatrzyliśmy się w miody, mleczko pszczele i inne produkty pszczele.

  

  

  

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym fanpage'u klikajac poniżej :)

Wyjazd realizowano w ramach projektu "Zdrowy i aktywny senior" , który współfinansowany był ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020

  


 

Zagórzański Uniwewrsytet Trzeciego Wieku

Copyright © 2013 Wszelkie Prawa Zastrzeżone